Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
A A A

Polska

Lokalny portal informacyjny donosi, że do X Wydziału Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Gliwicach wpłynął stosowny wniosek. Przedtem starostwo poprosiło stowarzyszenie o pisemne wyjaśnienia na temat świętowania urodzin Adolfa Hitlera, które pokazał „Superwizjer” TVN.

 

Program „Mieszkanie+” buksował od dwóch lat. Mimo obietnic władzy, niewiele się zmieniało. Teraz jednak ma ruszyć z kopyta.

 W ciągu tego roku ma ruszyć budowa 100 tysięcy nowych, tanich mieszkań w ramach obiecanego programu „Mieszkania +”. To byłby znaczący skok w porównaniu z poprzednimi latami, kiedy kończyło się na pięknie brzmiących obietnicach. Dość powiedzieć, że obecnie w budowie – w ramach tego programu – jest zaledwie 2 tysiące mieszkań. Pomóc deklarowanym zmianom ma przygotowywana specustawa, która pewnie zostanie uchwalona w ekspresowym tempie.

 

Konflikt między Polską a Izraelem, jaki spowodowało uchwalenie przez polski Sejm ustawy zmieniającej ustawę o IPN, nie powinien dziwić, choć wcale nie był pewny do przewidzenia. Obecne polskie władze, przez wielu w Polsce uważane za najbardziej proamerykańskie i proizraelskie zarazem, bez wątpienia nie miały takich intencji, by ten konflikt wywoływać. Ustawa została uchwalona na potrzeby wewnętrznej, naszej powiatowej polityki. Takie po prostu były oczekiwania dużej części społeczeństwa, elektoratu, który PiS chciał zadowolić.

 

W rankingu OECD, który opisuje ich liczbę przypadającą na tysiąc mieszkańców, Polska z  wynikiem 5,4 zajmuje ostatnie miejsce. Obniżenie wieku emerytalnego sprawi, że zatęsknimy za nimi jeszcze bardziej. W kilkunastu kolejnych latach około 50 tys. pielęgniarek przejdzie na emeryturę. Wtedy jedna będzie przypadała na 250 tys. potencjalnych pacjentów. W porównaniu ze Szwecją, Danią i Niemcami, plasującymi się na szczycie zestawienia OECD, doświadczymy katastrofy.

 

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę zabiła ćwieka prawnikom sieci handlowych, które otworzyły sklepy przy dworcach kolejowych i autobusowych. Mają do wyboru albo wcale nie otwierać sklepów w niedziele, albo żądać od wchodzących klientów okazania biletu, jak ma to miejsce na lotniskach.

 

Nie wiem co o tym myśleć. Nie zostałem wpuszczony na spotkanie z Łozińskim, bo… „jest zamknięte. Tylko dla członków KOD-u”.

Niestety argument, że tego, iż spotkanie jest zamknięte, nie było w zaproszeniu na FB, na niewiele się zdał. „Było! I na „Suwerenniku” też było!” – żachnął się, stojąc w drzwiach jak kołek działacz bydgoskiego KOD-u, znany z tego, że jest prezesem kilkudziesięciu stowarzyszeń. Tu stał na bramce. Jak Cerber!

No to poniżej zrzut ekranu – pod zdjęciem Łozińskiego – „Spotkanie (…) publiczne”.

 

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: