Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Telewizja pokazała (321)
Gwiazdy. Jarosław Kret

Anna Dymna (66 l.) nie kryła wzruszenia, gdy dowiedziała się, że konto jej Fundacji „Mimo wszystko” zasili pokaźna suma przekazana przez Antoniego Pawlickiego (34 l.). – Tak się wzruszyłam, jak tylko dowiedziałam się, że nagrodę, którą dostałeś w „Azja Express”, podzieliłeś na trzy części i część dałeś naszej fundacji, naszym podopiecznym. Jesteś kochany, bo  takie gesty pomagają nam pomagać innym. Cieszę się, że jesteś z nami. Nie wiem, jak ci podziękować, bo te pieniądze, to dla nas miliony – dziękuje w nagranym wideo Dymna.

 

Sklepowi detektywi

Przechadzają się po  sklepach odzieżowych, budowlanych, tych ze  sprzętem AGD i  RTV, superi hipermarketach. Wyglądają, jakby robili zakupy, ale ich cel jest zupełnie inny. Każdego dnia polują na złodziei. Narzędzia pracy detektywa to krótkofalówka i słuchawka w uchu. – Gdy otwieraliśmy sklep, czekałem od 30 do 60 minut i dopiero wtedy wychodziłem na salę sprzedaży, brałem koszyk i zaczynałem obserwację.

 

Nigdy nie mów Ok Google!

A Ty, kiedy wyszukujesz informacje za pomocą wyszukiwarki Google, pomyślałeś kiedyś o tym, że każde Twoje pisemne i głosowe zapytanie jest zapisywane w bazach Google? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do lektury!
Nigdy nie mów OK Google! Google podsłuchuje Cię i nagrywa wszystkie Twoje rozmowy, wiedziałeś o tym? Spokojnie! Wyjaśnimy ci, jak wyczyścić Twoje dane z pamięci archiwum Google, zanim będzie za późno…

 

Trump zamyka Amerykę. Zmiany w ruchu wizowym

Administracja Trumpa wzięła się za wizy – najpierw zaostrzy reguły programu wizowego H1-B dla obcokrajowców przyjeżdżających do pracy, potem weźmie się za ruch bezwizowy, zarezerwowany dla obywateli wybranych 38 krajów Europy.

A A A

zdjęcia

 • 10 mało popularnych odpowiedzi na popularne pytania o sen

  Sny miewa każdy, ale nie każdy potrafi je zapamiętać. Tylko czym właściwie są sny, skąd się biorą i co trzeba wiedzieć o spaniu? Oto 10 naukowych informacji na temat snu.

  Ile snu potrzebujesz?


  Ponoć Napoleon Bonaparte stwierdził kiedyś, że mężczyzna potrzebuje sześciu godzin snu, kobieta siedmiu, a idiota ośmiu. Cóż, być może z kondycją społeczeństwa faktycznie jest coś nie tak, bo naukowcy opowiadają się raczej za ośmioma godzinami - tak by na każde dwie godziny działania przypadała jedna odpoczynku. Właśnie osiem godzin pozwala najbardziej efektywnie wypocząć, natomiast popularne wyścigi z cyklu „im mniej śpię, tym więcej pracuję” prowadzą do wszystkiego, ale na pewno nie do poprawy wydajności.

   

 • 7 dowodów na to, że walentynki to od podstaw parszywe święto

  Walentynkowy szał. Połowa facetów kupi kwietny wiecheć, aby żona choć ten jeden raz w roku poczuła się kochana. Druga zaś połowa poświęci czas na stanie w kolejce licząc na to, że jakiś tam goździk i osnuta wokół walentynek atmosfera miłości, romantycznych gestów, przeplatana wręczaniem czekoladowych upominków zagwarantuje im porządne ruch#nko. 

   
 • 7 optymistycznych ciekawostek o szczęściu

  Istnieje coś takiego jak cherofobia… czyli paniczne przeświadczenie, że gdy tylko ktoś zazna szczęścia, to zaraz przydarzy mu się coś złego… Schopenhauer coś o tym wie.

  #1.


  Według Shopenhauera chwile po orgazmie to „śmiech diabła”. Chodzi o te nieliczne chwile całkowitej jasności umysłu, kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z faktu, że jest niewolnikiem prymitywnych, biologicznych potrzeb, których chęć spełnienia przewyższa wszelkie inne aspiracje, tak jak dążenie do emocjonalnego szczęścia.

 • 7 sposobów na słuchanie swojej intuicji

   

  Często masz problemy z podejmowaniem decyzji dotyczących rodziny, pracy, przyjaciół. Intuicja Ci podpowiada, ale nie dajesz jej dojść do głosu. Wykop ją z gruzów racjonalnego myślenia i pozwól działać.

  Aby lepiej słuchać swojej intuicji:

 • 8 powszechnych nawyków, które niszczą twój sukces

  Niewłaściwe rozumienie produktywności, unikanie ryzykownych rozwiązań czy niepotrzebne dążenie do perfekcji – tego typu rzeczy przytrafiają się wielu ludziom. Niewielu ma jednak świadomość, że są to nawyki, które blokują drogę do sukcesu. Czasem sami jesteśmy swoimi największymi wrogami. Intencjonalnie lub podświadomie robimy rzeczy, które bardziej nas powstrzymują niż popychają w kierunku sukcesu. Żeby je wyeliminować, najpierw musimy je rozpoznać. Przedstawiamy osiem najbardziej rażących nawyków, które sprawiają, że nasza droga do sukcesu staje się dłuższa i bardziej kręta.

 • Alternatywne metody pochówku

  Teraz żeby znaleźć miejsce na przyzwoitym cmentarzu, trzeba by się grzebać w trumnie wielkości naparstka. Dlatego powstają firmy, które oferują coraz to ciekawsze pomysły na przechowanie swoich zwłok. 

  Zamieszkaj pod wodą

   

 • Amazonia - jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na Ziemi

  Dżungla Amazońska to największy las deszczowy na Ziemi. Zajmuje teren 5 milionów kilometrów kwadratowych i swoim obszarem obejmuje aż dziewięć różnych państw. To dom dla 40 tysięcy odmian roślin i ponad 2,5 miliona gatunków insektów! Amazonia jest jednym z niewielu miejsc na naszej planecie, która skrywa w sobie wiele tajemnic. I nic nie wskazuje na to, że je wszystkie szybko poznamy.

 • Czterech rockowych weteranów, z którymi nie chcielibyście imprezować

  Kto by nie chciał napić się piwka ze swoim największym idolem? Albo nawet i dwóch? Niestety mało komu będzie to dane. Może to i jednak dobrze, bo artyści, szczególnie ci związani ze sceną rockową, często są imprezowymi bestiami, które nie tylko zawstydziłyby każdego śmiertelnika swoim ekscentrycznym podejściem do zabawy, ale i dłuższe balangowanie w ich towarzystwie mogłoby się skończyć dla nas tragicznie.

   
 • Dziwacy z rosyjskich portali społecznościowych

  Mistrzowie BHP, arcykapłani słowiańskiego przykucu oraz wspaniale lansujące się panie - wszystko to w tym artykule...

  #1.

  Kliknij i zobacz więcej!
   
   

   

 • Gdy mały spacer wymyka się spod kontroli - wycieczka po Białymstoku

  Kiedyś pisałem już o tym, jak jako totalne świeżaki porwaliśmy się na organizację imprezy masowej. Dziś trochę z innej beczki, lecz kolejne wydarzenie, które wymknęło się spod kontroli. 


  Zapewne niektórzy z was kojarzą serię „zapomniane miejsca Podlasia”, która od czasu do czasu pojawia się na Joe. Obecnie zajmuję się tematem opuszczonych kamienic w Białymstoku. Jako że temat dość ciekawy i mający w sobie wiele „smaczków”, postanowiłem zrobić coś w rodzaju spaceru dla mieszkańców miasta. Niestety moja wiedza nie jest jeszcze zbyt dobra w tym temacie, by móc oprowadzić chętnych wyznaczoną trasą.
  Postanowiłem napisać do pewnej Pani przewodnik, by razem stworzyć w miarę ciekawy spacer. Pomysł został przyjęty z entuzjazmem, więc zakładamy wydarzenie na facebooku i czekamy na jakiś odzew. Spodziewaliśmy się standardowej na takie spacery liczby osób, czyli około 15-25. 

  I się zaczęło…
   
 • Gdyby te dzieciaki dostały dzieciństwo, na jakie zasługują...

   

  Dzieci z Wietnamu

 • Gdzie dwóch się bije,,,

  Angora-cover

 • Hugh Hefner. 7 ciekawostek o człowieku, który nie przeniósł się w lepsze miejsce

  Śmierć Hefnera to koniec pewnej epoki. Playboy pilnował, by nawet w czasach postępującej wulgaryzacji nigdy nie zejść poniżej pewnego poziomu, ekhm, przyzwoitości.

  #1.


  Zanim zajął się zmienianiem świata na lepsze, Hugh Hefner pisał dla magazynu Esquire. Zrezygnował w 1952 roku, kiedy wydawca odmówił mu 5 dolarów podwyżki. Od tej chwili minęło zaledwie jedenaście miesięcy i na rynku zadebiutował nowy magazyn - Playboy ze zjawiskową Marilyn Monroe na okładce. Na tej samej okładce zabrakło natomiast daty wydania, bo Hefner nie wiedział, czy w ogóle będzie jakikolwiek następny numer.

 • Jak pozbyć się nawyków, które Ci nie służą

   

  Próbujesz już kolejny raz przejść na dietę, jeść mniej cukru, pić tylko jedną filiżankę kawy dziennie, rzucić palenie, nie podjadać ciasteczek po południu…Nie wychodzi…Każdy nowy rok, nowy miesiąc a nawet kolejny poniedziałek to okazja, by wprowadzić zmiany. Jesteś pełen nadziei i gotowy, choć czujesz gdzieś głęboko, że dobrze by było znaleźć jakąś wymówkę w stylu ‘…próbowałem ale tylko kawa stawia mnie na nogi’ i powracasz do starych nawyków dających ci iluzję bezpieczeństwa na jakiś czas. 

  Czy wiesz, że możesz pomóc swojemu mózgowi przeprogramować się i stworzyć nowe nawyki?

 • Jakich witamin Ci brakuje?

  Witaminy z grupy B należą do witamin rozpuszczalnych w wodzie, pełniących istotną rolę w wielu metabolicznych procesach w ciele.Witaminy z grupy B, o których mówię to: B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B3 (niacyna), B5(kwas pantotenowy), B6 (pirydoksyna), B7 (biotyna), B9 (kwas foliowy) i B12(cyjanokobalamina).
  Witaminy z grupy B pomagają rozkładać węglowodany do glukozy i ułatwiają rozbicie tłuszczów i białek. Bez nich nie mielibyśmy paliwa dla wszelkich tkanek naszego organizmu.

 • Mechanicy zabrali się za odtwarzanie dzieł renesansowych malarzy

  4425015176577242503345079.jpeg

  Amerykański fotograf Freddy Fabris zawsze chciał wykonać serię zdjęć nawiązujących do największych dzieł renesansowych malarzy. Nie miał tylko pomysłu jak się do tego zabrać. Aż pewnego dnia trafił do warsztatu samochodowego i go olśniło. Rezultat tej przypadkowej wizyty możecie zobaczyć poniżej. Ciekawe czy rozpoznacie, które obrazy Fabris wziął na "warsztat".

   

 • Na bosaka

   

  Nie ma nic lepszego dla nóg niż chodzenie boso. Pomaga rozwijać mięśnie, pozwala skórze swobodnie oddychać, a całemu ciału mocno stanąć na ziemi. Chodzenie boso można porównać do uprawiania jogi. Po czterech miesiącach 30-minutowych spacerów, trzy razy w tygodniu, w sposób naturalny obniża się ciśnienie krwi.

 • Niezwykłe kolorowe fotografie Imperium Rosyjskiego sprzed ponad 100 lat!

  Siergiej Prokudin-Gorski (1863-1944), z wykształcenia chemik, był rosyjskim fotografem i jednym z pionierów fotografii kolorowej. W latach 1905-1915 podróżował po Imperium Rosyjskim i przy użyciu opracowanej przez siebie techniki utrwalał życie jego mieszkańców. Dzięki temu do dziś możemy cieszyć się z pięknych, barwnych fotografii przedstawiających ludzi, architekturę i maszyny sprzed – bagatela – ponad stu lat! Oto wspomnienia ze świata, którego już nie ma.

  Młode rosyjskie chłopki przed tradycyjnym drewnianym domkiem, wieś nad rzeką Szeksną niedaleko miasteczka Kiriłłow (1909, domena publiczna)

 • Oto jak zmieniały się festiwale i publiczność w ciągu ostatnich dekad

  1488214761766844213834336.jpeg

  Tysiące ludzi, muzyka, alkohol i narkotyki. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi moda, subkultury i grające na scenach zespoły. Wspólne i niezmienne pozostaje poczucie jedności, euforia oraz wszechogarniająca wolność. Oto jak wyglądały wielkie muzyczne imprezy na przestrzeni ostatnich kilku dekad.

 • Produkty osłabiające działania leków

   Coś ci dolega i musisz łykać tabletki? Przeczytaj, jak się wtedy odżywiać, by rzeczywiście poskutkowały. Niektóre produkty mogą osłabiać lub zmieniać ich działanie.

 • Raport Kinseya - praca naukowa, która zaorała seksualne tabu

  Przez całe dekady seks był tematem, którego amerykańska popularna kultura bała się jak ognia. O pełnych jędrnych piersiąt świerszczykach można było pomarzyć, a orgazm uchodził za brzydkie słowo. Wtedy pojawił się on – profesor zoologi, który za nic mając społeczne tabu, postanowił wziąć bzykanie pod naukowa lupę. Jego słynne raporty dotyczące ludzkiej seksualności doprowadziły do prawdziwej rewolucji obyczajowej nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Nie zmienia to faktu, że Alfred Kinsey miał sporo za uszami, a jego metody badawcze mogą nawet dziś budzić niesmak.

  Jego słynne raporty dotyczące ludzkiej seksualności doprowadziły do prawdziwej rewolucji obyczajowej nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Nie zmienia to faktu, że Alfred Kinsey miał sporo za uszami, a jego metody badawcze mogą nawet dziś budzić niesmak.

   

 • Rosja

  W tym odcinku m.in. bryka na wypasie, przejazd kolejowy dla odważnych, słoneczne wczasy na Syberii oraz odśnieżanie po rosyjsku.

  #1. Nie tylko Putin świętował Chrzest Pański

   
 • Ścieżka śmierci

  Góra Hua Shan w prowincji Shaanxi, w Chinach, leży ok. 100 km na wschód od miasta Xi'an, w pobliżu miasta Huayin. Zaliczana jest do pięciu wielkich gór taoizmu i od wieków ma duże znaczenie religijne. Góra ma pięć głównych szczytów, z których największy - Szczyt Południowy - osiąga wysokość 2160 m n.p.m.
  #1.

  Kliknij i zobacz więcej!
   
 • Teorie spiskowe, które okazały się prawdą

  Każdy chyba zna takiego wiecznie palącego marihuanę gościa, który z wypiekami na twarzy opowiada wszystkim o niechybnej inwazji na Ziemię jaszczuropodobnych kosmitów, działających w porozumieniu z tajną lożą Iluminatów. Tego typu opowieści zwykliśmy nazywać „teoriami spiskowymi”, a osoby które je głoszą - fanatycznymi wariatami, którzy już dawno powinni koić swe nerwy w monarowej grupie wzajemnego wsparcia. Może jednak lepiej nabrać nieco pokory do takich nieprawdopodobnych historii - okazuje się bowiem, że parę z nich okazało całkiem prawdziwymi.

  A co jeśli Ci powiem, że lekarze wcale nas nie leczą, tylko czekają aż umrzemy, żeby pokroić nasze ciała?

 • Upór

  Upór to dobra rzecz - pozwala przezwyciężać wyjątkowo perfidną siłę znaną jako lenistwo. Czasem jednak nadmierny upór przeradza się w obsesję, a tej niektórzy podporządkowują całe życie. Dziesiątce poniżej można zarzucić wiele, ale na pewno nie brak motywacji w dążeniu do postawionego sobie celu.

  #1. 30 lat w dżungli

   

   


  Przez trzydzieści lat żył samotnie, towarzyszyły mu jedynie zwierzęta. Jadev Payang, znany jako Molai, postanowił, że odda zwierzętom to, co zabrali im ludzie. Sadził drzewa i inne rośliny, dbał o wszystkie gatunki. Przenosił nawet mrówki z miejsca na miejsce, by w ten sposób przyczynić się do odbudowy naturalnego ekosystemu. Wszystko to przy wymownej ignorancji ze strony indyjskich władz. Co skłoniło młodego Hindusa do buntu przeciw cywilizacji? Widok, który zobaczył w 1979 roku - zwierzęta masowo wymierające na brzegach Brahmaputry, wyrzucone tam podczas powodzi.

 • Współczesność ukazana w 25 intrygujących rysunkach

  8429214652391701955060766.jpeg

  Oto prace Marco Melgratiego - włoskiego rysownika, który w swoim sarkastycznym, dowcipnym stylu postanowił wykpić współczesny przesyt technologii w naszym życiu, ale także i przesadną cześć, jaką oddajemy portalom społecznościowym i fałszywym autorytetom.

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: