Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Trump w Alejach Jerozolimskich

Przed chwilą wysłuchałem jednego z największych politycznych bełkotów jakich doświadczyłem w życiu. Na tym tle bledną nawet majaczenia Władysława Gomułki o wzroście cen na sery tylżyckie. Król Ameryki przemawiał na tle pomnika Powstania Warszawskiego, ale komentator NBC był pewien, że działo się to na tle pomnika Bohaterów Getta, bo tylko o tym powstaniu wiedział.

Więcej…
Przybywa rodzin o modelu „2+3”

W ubiegłym roku widoczna była wzrostowa tendencja demograficzna, ponieważ na świat przyszło o 13 tysięcy małych Polaków więcej niż rok wcześniej. Co jednak najciekawsze, zwiększa się liczba rodzin decydujących się na trzecie dziecko, zaś na taki model rodziny decydują się przede wszystkim posiadające wyższe wykształcenie mieszkanki dużych miast. Według ekspertów fakt ten jest związany ze zmęczeniem „wyścigiem szczurów” i uważanie wielodzietnej familii za dowód życiowego sukcesu.

Więcej…
Rodzinka

Historia o piekielnej rodzince. Będzie długo. Na wstępie lekko opiszę sytuację, żeby później łatwiej można było wszystko zrozumieć.

Mój ojciec pochodzi z Warszawy, matka z Rudy Śląskiej. Niestety, rodzina ze strony matki to taki stereotypowy obraz typowego Ślązaka. Za całe zło obwiniają Polskę i Polaków, cokolwiek się wydarzy na Śląsku, to jest to wina "goroli"

Mój ojciec przyjechał na Śląsk pod koniec lat 80, kiedy w górnictwie zachodziły te wszystkie zmiany. Z matką poznali się w pierwszych dniach jego pobytu na Śląsku, niedługo później zostali parą. Oczywiście od samego początku rodzina matki była temu przeciwna, bo jak to tak?

Więcej…
Spór o miód – pomaga czy szkodzi?

Rozmowa z prof. dr. hab. n. farm. ARTUREM STOJKĄ, specjalistą z zakresu postaci technologii leku, przewodniczącym Rady Naukowej Polskiej Fundacji Apiterapii

–  Niedawno jeden ze  znanych kardiologów stwierdził, że  „miód szkodzi w  takim samym stopniu jak cukier i  że  żadne z  niego lekarstwo”. Dodał też, że  nie zna żadnych badań potwierdzają- cych wpływ miodu na podnoszenie odporności organizmu. To mamy go jeść, czy nie?

Więcej…
INTELIGENTNI PRZYJACIELE DIABŁA

Leonardo da Vinci – żyjący na prze- łomie XV i  XVI wieku włoski malarz i geniusz niemal w każdej dziedzinie. Kuba Rozpruwacz – seryjny morderca z dziewiętnastowiecznego Londynu. Amerykanka Marilyn Monroe – największa gwiazda filmowa XX wieku. Trzy różne osoby z  trzech różnych epok łączy jedno – wszystkie były leworęczne.

Więcej…
A A A

zdjęcia

 • W zeszłym tygodniu przedstawiciele najbardziej odpychającej dla kobiet dyscypliny sportowej postanowili ocieplić wizerunek tejże dyscypliny pytaniem, czy miejsce kobiety jest w domu. Zobaczcie, jak im poszło. I nie kradnijcie szklanek z pubów.

  #1. Belgijskie puby coraz mocniej walczą z plagą znikającego szkła


  Właściciele belgijskich pubów mówią „Dość!” osobom, które mają zwyczaj wynoszenia szkła z pubu „na pamiątkę”. Zdecydowaną większość złodziei stanowią turyści, dla których szkło wyniesione ze słynnego belgijskiego pubu to nie lada zdobycz. Co roku straty spowodowane ukradzionymi szklankami i pokalami są na tyle duże, że niektóre puby zdecydowały się na montaż kosztownego systemu alarmowego. Inne stosują mniej nowoczesne, ale za to bardziej kuriozalne metody, takie jak wymóg oddania buta pod zastaw przez zamawiającego piwo. Jeden z właścicieli mówi, że zabieranie szklanek jako pamiątek przybrało rozmiar plagi, przez co musi uzupełniać zapas szkła każdego dnia. 

  #2. Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w wyniku eksplozji urządzeń domowych zasilonych przez pomyłkę prądem o napięciu 11 tysięcy woltów

   

 • Wielu z nas ma w życiu takie momenty, w których wie do czego chce dążyć, jednak z powodu licznych porażek i niepowodzeń porzuca marzenia, pasję i karierę. „Nie sprawdziłem się.” „To nie dla mnie.” „Muszę spróbować czegoś innego.” Jednak zwyciężają tylko najlepsi, tacy, którzy po kilku wybuchach w laboratorium chemicznym starali się dalej i tylko samozaparcie pozwoliło im osiągnąć sukces.

  #1. Thomas Edison  Mimo tego, że zabijał zwierzęta prądem i próbował komunikować się ze zmarłymi (nie zwierzętami), dziś znany jest nam jako genialny wynalazca m.in. żarówki. Był niewątpliwie trudnym dzieckiem. Swojego kolegę chciał wypuścić jak balon w powietrze albo podłączał do kocich ogonów przewody, aby wytworzyć ładunek elektryczny. Był samoukiem, który zakończył swoją szkolną karierę w podstawówce, gdyż wybiegł ze szkoły w delikatnie mówiąc złym humorze kiedy usłyszał tekst w stylu, że jest zbyt głupi, aby się czegoś nauczyć. Podczas pracy nad żarówką pewien dziennikarz zapytał się go, dlaczego walczy dalej po 5 tysiącach nieudanych prób. Edison z bardzo optymistycznym akcentem ujął to tak:

   

 • Biały Dom w Waszyngtonie to jedna z najbardziej znanych budowli Stanów Zjednoczonych. Wzniesiony w 1800 roku pałac stanowi siedzibę prezydentów i (epi)centrum amerykańskiej polityki.

  #1.


  Znajdujący się przy 1600 Pennsylvania Avenue NW budynek dopiero po stu latach istnienia zyskał swoją znaną do dzisiaj nazwę. Wcześniej był to - zależnie od potrzeb - Pałac Prezydencki, Dom Prezydencki lub Siedziba Władz Wykonawczych. Bardziej poetycką nazwę nadał budowli prezydent Roosevelt w 1901 roku.

   

 • "Piękno wymaga ofiar" - to fraza, której nie rozumie 99% mężczyzn, a którą panie, chcące się podobać, znają aż za dobrze. Tylko czy koniecznie trzeba rujnować swoje zdrowie...?

  #1. Ciężka biżuteria

  Kliknij i zobacz więcej!

  Ciężka biżuteria, od niedawna popularna w świecie mody, wygląda może i efektownie, podkreśla agresywny styl kobiety, ale może także spowodować uszczerbki na zdrowiu. Wielkie naszyjniki, łańcuszki, łańcuchy, obręcze czy popularne ostatnie chokery wywołują ucisk na kręgi szyjne, ramiona, a także wywołują bóle głowy.
   
   
 • „Jak zostać Batmanem”, „100 autorów przeciwko Einsteinowi” i jeszcze kilka innych wartych wspomnienia propozycji.

  #1.


  Wydawcy, którzy wydają książki na terenie Polski, mają obowiązek przekazania tzw. egzemplarzy obowiązkowych. 15 sztuk każdej nowej pozycji powinno trafić do wskazanych bibliotek. Wydawca nie tylko przekazuje książki bezpłatnie, ale też - jak się okazuje - od oddanych egzemplarzy powinien jeszcze zapłacić podatek VAT. Taka zachęta powoduje, że obowiązek spełniany jest w zaledwie ok. połowy przypadków. Większych konsekwencji - brak.

   

 • Gdzie znajduje się najstarszy hotel świata, co w hotelowej restauracji robią żyrafy i jeszcze kilka egzotycznych ciekawostek z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. 

  #1.


  Nishiyama Onsen Keiunkan w japońskiej prefekturze Yamanashi to najstarszy hotel świata. Liczy sobie już ponad 1300 lat i przez cały ten czas prowadzony jest przez tę samą rodzinę - aktualnie jej 52. pokolenie. Hotel położony jest w górskiej scenerii, w bezpośrednim sąsiedztwie gorących źródeł. I choć od jego otwarcia w 705 r. minęło już naprawdę wiele czasu i sporo się zmieniło, to właściciele twierdzą, że cały czas tkwi w nim pierwotny duch założycieli.
   
   
 • Nie wiem, jak to się stało, ale mając niecałe dwanaście lat trafiłem do kina na seans „Pulp Fiction”. Towarzyszyła mi mama, która najwyraźniej pomyliła seanse, bo zamiast ciepłą, familijną kluskę, zaserwowała mi śmierdzący rozpałką do grilla przypalony, krwisty stek. Zanim zorientowała się, co jest grane, ja kurczowo wczepiłem się w siedzenie i kategorycznie odmówiłem wyjścia z kina. To były chyba najlepsze dwie i pół godziny mojego dzieciństwa!


  Minęło już prawie ćwierć wieku, a dzieło Quentina Tarantino nadal pachnie tak samo. Ten film jest jak frytki z McDonalda – odporny na działanie czasu i zawsze smakuje tak samo, czyli wyśmienicie.
   
 • Naciskasz przełącznik i gasisz światło – to wszystko. Co może pójść źle w „humanitarnym” odebraniu komuś życia? Wygląda na to, że sprawa wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać, a przestępca skazany na śmierć musi się liczyć z tym, że opuści ten świat w upiornych męczarniach. 


  Przed wami lista najpopularniejszych metod egzekucji, parę słów o tym, co się z człowiekiem dzieje podczas wykonywania takiego wyroku i co może pójść nie tak.
   
   
 • Zdjęcie użytkownika Z Freudem w łóżku.

 • Spokojnie, nie ma nas w tym zestawieniu ale nie znaczy to, że Polacy są idealnymi turystami. Którzy turyści budzą strach lub politowanie wśród miejscowych?

  #1. Chińczycy


  Po pierwsze jest ich dużo, po drugie są wszędzie a po trzecie nie da się ich nie zauważyć. Hałaśliwe grupy idące po trupach za przewodnikiem, rozpychają się łokciami, wpychają w kolejki i oczywiście nie reagują na żadne uwagi ponieważ nie znają innych języków poza swoim (albo bardzo dobrze udają). 

   

 • Dziś m.in. zachęta do utrzymania plaży w czystości, edukacyjny plac zabaw oraz klamka dla tych, którzy nie chcą sobie brudzić rąk.

  #1. Karnisz, dzięki któremu nie pozostawimy denerwującej luki między zasłonami

   
   
 • Szkoły to dziwne miejsca wypełnione nadpobudliwymi dzieciakami, zawalonymi papierami nauczycielami i rodzicami - helikopterami, którzy swoimi żądaniami dowalają pracy kadrze i unieszczęśliwiają uczniów. To właśnie dzięki nim wprowadza się idiotyczne zakazy i nakazy. 

  #1. Zakaz walki na śnieżki

   
   
 • Co dzień mijamy różne miejsca, często nie mając pojęcia, jakich wydarzeń były świadkami. Pewne imiona „od zawsze” kojarzą nam się jednoznacznie negatywnie. A twory techniki okazują się mieć nagle bliższe nam pochodzenie. 
  O tym dziś napiszę w trzech zupełnie ze sobą niezwiązanych ciekawostkach.

  „Most, który zatrzymał wojnę”

  Odwiedzający Pragę za żelazny punkt wizyty uważają most Karola. Mało kto wie jednak, że był on miejscem krwawej potyczki, kończącej de facto wojnę trzydziestoletnią i zadającej kłam pokutującej w świadomości społecznej opinii o dekownictwie Czechów. 

  W toku wojny trzydziestoletniej Szwedzi zajęli Europę środkową i w czerwcu 1648 roku doszli do Pragi, zdobywając Hrad. W tym czasie rozpoczęły się rokowania pokojowe, które się mocno przewlekały – trochę jakby nie widziano ich potrzeby, sprawy dotyczyły wielu kwestii (granicznych, politycznych, wreszcie i religijnych), poza tym przecież armiom kończyło się zaopatrzenie, padała logistyka, okolic też nie dawało się łupić w nieskończoność… 
   
   
 • Polski przemysł rozrywkowy został opanowany przez raka. Epidemia się rozszerza i nie zanosi się, by miało się to zmienić. Wręcz przeciwnie: będzie jeszcze gorzej.

  #1. Onkolog ocenił, że oglądanie występów sióstr Godlewskich może szkodzić zdrowiu


  Niedawno światło dzienne ujrzał pierwszy teledysk robiących coś na kształt kariery „sióstr Godlewskich”. Ociekająca golizną kolorowa produkcja podbiła polski YouTube i gościła między innymi na Joe Monsterze. Reakcje, które wywołała, są w ogromnej większości identyczne – powiedzieć, że piosenka się nie spodobała, to jak stwierdzić, że Hitler popełnił w życiu parę błędów. Piosenka „Tak, to my” to jedno z tych dzieł, które po prostu „dają raka”.

  Ile prawdy jest w tym stwierdzeniu? Sprawdził Noizz, konsultując się z doktorem Jackiem Tulimowskim. Onkolog doszedł do wniosku, że oglądanie wyczynów sióstr Godlewskich z pewnością może szkodzić zdrowiu. Główny zarzut stawiany przez Tulimowskiego dotyczy złego przykładu dawanego przez siostry. Onkolog wylicza po kolei szkodliwe elementy, którymi emanuje rodzeństwo.

   

 • Na facebookowym profilu FC Bayern ogłosił konkurs na najlepsze mamy z Robertem Lewandowskim oparte na zamieszczonym poniżej zdjęciu. Fani Roberta i klubu rzucili się do pracy i stworzyli wiele lepszych i gorszych dzieł. Wybraliśmy dla Was te lepsze.

  #1.

   

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: